ULUSAL KANAL

Average: 4.7 (3 votes)

Ulusal Kanal Bilgileri

Ulusal Kanal, 1994 yılında Kadıköy’de yerel bir Tv olarak yayın hayatına başlayan Ulusal Kanal, bir yıl sonra  Radyo Televizyon Yasası ile birlikte aldığı lisans ile İstanbul Kanalı statüsü kazanmıştır. Kanal, ulusal kesimin yayın organı olarak bilinmektedir. Vatan Partisi bu kesimin siyasi kanadını oluşturmaktadır.

29 Ekim 2000 günü İstanbul genelinde yayınlarına başlamış ve kısa bir sürede ulusal çapta hizmet vermeyi başarmıştır. Ergenekon davaları sürecinde kanal yöneticilerinden bazıları tutuklanan, dava karşıtı duruşu ile öne çıkmıştır. Diğer medya kuruluşları ve kanallarından farklı tarzdaki düşünceleri sebebiyle izleyici kitlesi karşısına farklı bir seçenek olarak çıkan kanal ile birlikte olaylara farklı açılardan bakabilir, anlatılmaktan çekinilen haber ve yorumları kanalda duyabilirsiniz. Kanal milliyetçi-ulusalcı çizgideki yayınlarıyla gündemi değerlendirirken sizler de bundan faydalanabilirsiniz.

Türkiye'de yayın yapan birçok haber kanalı farklı görüşleri benimseyebilmektedir. Bu açıdan ne kadar çok farklı görüşte haber kanalı olursa o kadar çok farklı fikirde tartışmaya açılacaktır. Buda demokrasi için sağlıklı bir ortam yaratacağı açıktır. 

Kanalda Yer Alan programlar

Kanalda; Hulki Cevizoğlu ile İkna Odası, Halil Nebiler ile Televizyon Gazetesi,Teoman Alili ile Muhabbet, Ümit Zileli ile Ana Haber, Seyran Ataklı ile Hafta sonu Ana Haber, Gülgün Feyman Budak ile Nasıl Yani ve Püf Noktası, Yaşar Okuyan ile Bakan Bakana, Çetin Ünsalan ile Ekopolitik, Mustafa Mutlu ile Kral Çıplak Programlarını Ulusal Tv'de yayın saatlerinde canlı izleyebilirsiniz.