TV 8,5

Average: 4.3 (3 votes)

Tv 8,5 Çok Kısa Geçmişi

Tv 8,5 dan ziyade, 1999 yılında yayınlarına canlı tv haber kanalı olarak başlayan TV8, 2013 yılında el değiştirmiş ve yayın formatında köklü değişimler yaşanmıştır. Acun ILICALI, Show Tv ekranlarında Acun Firarda ile tanınmış ve sonrasında batıda çok izlenen ve seyredilen yarışma programlarını kanal ekranlarına getirip sunmaya başlamıştır. Böylece kanal oldukça fazla reyting almış, Acun da şöhret kazanmış ve ekranların aranan yüzü haline gelmiştir.

Show Tv ile olan problemleri dolayısıyla kendine yeni kanal arayan Acun, bir dönem Star Tv ekranlarında da yarışma programlarını sunmaya devam etmiş, bir müddet sonra TV 8 kanalını satın alarak, yapımcılığını üstlendiği tüm programları bu kanala taşımıştır. Böylece kanal bir yarışma ve eğlence canlı tv kanalı haline gelmiştir. Ayrıca haber kuşağı programlarına son vermiş ve yollarını ayırmıştır. Bu hamleyle kanal tematik bir kanal haline gelmiştir.

Tv 8,5'da Yer Alan Programlar

Artan ihtiyaçlara paralel olarak kanal bazı yayınlara yer ayırmakta zorlanmış, kısa bir süre sonra kardeş kanal olan TV 8,5 kanalı kurulmuştur. 2013 yılında yayınlarına başlayan kanalda TV 8 kanalındaki programların bazıları yanı sıra çeşitli spor müsabakaları, yarışma programları ve eğlence formatındaki yayınlar yer almıştır. Kanaldaki bazı programlar; Oynat Bakalım, Özge Ulusoy'la Hayatın Renkleri, İntikam Vakti, Söyle Söyleyebilirsen, Hollywood Gündemi, Aileler Yarışıyor, İşte Benim Stilim, Nba Daily, Boks Gecesi Programlarını TV 8,5'de kesintisiz canlı izleyebilirsiniz.

Aslında bir çok televizyon kanalının başaramadığını Tv 8,5 çok kısa bir sürede başarmıştır. Acun ILICALI Türk Halkının bugün neye iytiyacının olduğunu çözmüş ender televizyon yapımcılarının biridir. İzleyici artık televizyonda kendini heyecanlandıran yapımlar görmek istiyor. Bunu başarmanın en kolay yolu ise spor müsabakaları. Tv8 de yayınlanan programlara bakasanız da aslında hepsinin içinde bir müsabaka var, Örnek olarak survivor ya da o ses türkiye. İnsanlar birilerinin yarışmasını izlemeyi çok seviyor tabi bunun içine birazda eğlence serperseniz reyting rekorlarının gelmesi kaçınılmaz oluyor.

Tv 8,5 da yayınlanan spor karşılaşmalarını ve tekrar programlarını sayfamzıdan canlı ve kesintisiz olarak izleyebilirsiniz.

İyi eğlenceler dileriz.

Kanal Hakkında Genel Bilgiler

Web Sitesi: http://www.tv8bucuk.com
Türksat Frekans: 12346 H 9600 3/4
D-Smart: 47. kanal
Digitürk: 55. kanal
Grup Kanallar: TV8, Tv8 İNT
E-Mail: [email protected]
Telefon: 0 (212) 987 30 70
Kanalın Adresi: Kemerburgaz Yolu Cendere Mevkii No:29 Sarıyer / İstanbul