TRT ÇOCUK

Average: 5 (1 vote)

TRT Çocuk Kanalı Hakkında

Tematik yayın yapan kanallar arasında yer alır. 2008 yılında canlı yayınlarına başlamıştır. TRT kanalı kurulduğundan itibaren yaklaşık yirmi yıl tek tv kanalı olarak kalmış, bu sürede kendini çok fazla yenilemeyen kanal, özel tvlerin kurulmaya başladığı 1990’lı yıllardan itibaren artan rekabet ve çeşitlenen izleyici ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına büyük adımlar atmıştır. Bu amaçlar Trt 1 kanalındaki yayınlarını güncellemenin yanında; TRT Spor, TRT Müzik, TRT Haber, TRT Türk, TRT Belgesel, TRT Avaz, TRT World gibi birçok kanalı bünyesinde yayına başlatmıştır.

Farklı alanlarda özel yayınlar yapan bu kanalara ek olarak ülkemizde büyük bir nüfusu oluşturan çocuklara yönelik yayın yapmak amacıyla Çocuk kanalını kurmuştur. 2017 yılı itibarıyla TRT Çocuk HD yayınlarına da başlamış ve yayın kalitesini artırmıştır. Kanal bünyesinde çizgi dizi ve filmler, animasyon dizi ve filmleri, yarışma programları ve eğitici yayınlar gösterime sokulmaktadır.

Kanaldaki Sevilen Çizgi Filmler

TRT Çocuk denilince aklımıza gelen Pepee daha sonra Planet Çocuk kanalına, Oscar Çöllerde MinikaGo Tv’ye geçmiştir. TRT Çocuk Tv üzerinden ; İbi, Niloya, Keloğlan, Gizemler Diyarına Yolculuk, Şapkadaki Kedi, Canım Kardeşim, Dede Korkut Hikayeleri, Cille, Rafadan Tayfa, Lulu, Pırdino, Yürüyen Şato, Köstebekgiller, Küçük Deniz Kızı Ponyo Çizgi dizi ve animasyon filmlerini izlemek için TRT Çocuk HD canlı izleyebilirsiniz.

Turkiyede Birçok çocuk tv kanalı bulunmaktadır yalnız TRT Çocuk TV'yi bu kanallardan ayıran bir özellik vardır. O da bu televizyon kanalının Türk yapımlara ağırlık vermesi ve de destek çıkmasıdır. Bu sevindirici bir durum çünkü Türk yapımlar kültürümüze sahip çıkacak öğeler barındırıyor. Bu konuda ön plana çıkan örnek çizgi filmler ise keloğlan, rafadan tayfa ve istanbul muhafızları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Online tv sitemizden çocuk kategorisi altında bulunan kanalı hiçbir aksaklığa uğramadan kesintisiz izleyebilirsiniz. 

İyi eğlenceler çocuklar.