TRT BELGESEL

Average: 1 (1 vote)

Belgesel Kategorisinde Bir Kanal:

TRT Belgesel

TRT kanal platformunun bir üyesi olarak 2009 yılında TRT Turizm ve Belgesel adıyla canlı yayınlarına başlamış olan kanal, 2010 yılında TRT Belgesel adıyla ve logosuyla yayınlarına devam etmiştir. Türkiye'nin devlet bünyesindeki ilk belgesel kanalı olarak kayda geçen tv 2014 senesinde HD yayınlarına başlamış ve yayın kalitesini artırmıştır.

TRT Belgesel tematik kanal içeriğine sahip bir tv kanalıdır. Kanalın içeriğinde tarih, insan, doğa, dünya, uzay, bitki ve hayvan alemlerine ait yayınlar ve programlar bulunmaktadır. Yerli ve yabancı belgesel ve gezi programlarının yer aldığı kanal TRT’nin kardeş kanallarında birisidir. Trt ayrıca TRT Türk, TRT 1, TRT Haber, TRT Çocuk, TRT Avaz, TRT Müzik, TRT World gibi kanalları da bünyesinde bulunduran zengin bir platformdur.

Belgesel kategorisi altında çok fazla Türk yapımı belgesel kanalı bulunmamakta olup, daha çok yabancı yapım belgesel kanalları izleyiciler tarafından rağbet görmektedirler. Bu noktada büyük tv kanallarının daha çok belgesel programı yapmalarını arzu ediyoruz. 

Kanalda yer alan belgeseller

Kanal üzerinden; Serdar KILIÇ ile Doğadaki İnsan, Bearl Grylls ile İnsan Doğaya Karşı, Saklı Balkan, Acil Durum Senaryoları, Dünya Nasıl Oluştu, Efsane Avcıları, Bir Türk Filmcinin Dünya Yolculuğu, Sağlık Elçileri, Ekmek Parası, 15 Temmuz Kahramanları, Çanak Çömlek Patladı, EN-5, Şehrengiz, Donmuş Gezegen, Şifa Peşinde programlarını TRT Belgesel ile HD ve canlı izleyebilirsiniz.