TJK TV

Average: 4.5 (2 votes)

TJK Tv'nin Tarihçesi

TJK Tv'nin geçmişinde, Osmanlı döneminde ilk kez 1856 yılında düzenlenen at yarışı organizasyonuyla başlayan süreç, 1909 yılında kurulan Osmanlı Jokey Kulübü’yle devam etmiş araya giren savaş ile sekteye uğrasa da İstanbul’da Veliefendi’de yarışlar Enver Paşa’nın girişimleriyle yapılmış, milli mücadele döneminde Ankara’da çeşitli organizasyonlarla sürdürülmüş olan at yarışları, Samsun, Manisa, Diyarbakır gibi vilayetlerde amatör şekilde sürdürülmüştür. Cumhuriyetin ilanıyla birlikte 1950 yılına gelindiğinde Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın onayıyla, ayrıca Devlet Bakanı Lütfi KARAOSMANOĞLU’nun çabalarıyla Türkiye Jokey Kulübü kurulmuştur.

Bu jokey kulübüyle birlikte at yarışı ve organizasyonları düzenleme yetkisi sadece bu kurum tarafından sürdürülmüştür. TJK Tv, at yarışı severlere hitap etmek adına kurulmuş ve sadece bu alanda canlı yayınlar yapan tv paltformu olmuştur. Günümüzde birçok ilde at yarışı koşuları yapılmaktadır. TJK tv'de İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir yarışları başta olmak üzere, Adana, Elazığ, Diyarbakır, Kocaeli yarışlarıda canlı olarak yayınlanmaktadır. TJK TV'yi ise anlık olarak seyretmek ise size bir tık uzaklıkta. 

Kanalda yer alan programlar

Kanal üzerinden at yetiştiriciliği, at cinsleri ve performansları kısaca atlarla ilgili her şeyi bulabilirsiniz. Kanal özellikle at yarışı severlerin ve bahis oynayanların at yarış sonuçlarını ve koşularını canlı olarak takip edebileceği bir yayındır. Örnek olarak Gazi koşusu at yarışlarının en önemli koşuları arasında yer almaktadır. Yarış severler her yıl düzenlenen Gazi Koşusunu canlı izleyebilmek için dört gözle beklemektedir. İdman Pisti, Yarış Zamanı gibi programları, Gazi koşusunu, geçmiş yarışları ve dünyadan bir dolu at yarışını sitemizden kesintisiz ve canlı izleyebilirsiniz. 

At yarışında başarılı tahminler yapabilmek için koşuda yarışacak atları iyi tanımak gerekiyor. Daha önce hangi koşularda başarılı olmuş, annesi babası hangi at, diğer koşularda almış olduğu dereceler, at yaşışında doğru atı tahmin edebilmek için bilinmesi gereken unsurlardır. Bu nedenle at yarışı koşularını iyi takip etmek gerekiyor. Türkiye'de ise at yarışı koşularını TJK Tv ve Tay Tv yayınlamaktadır. Kuponların tutması için at yarışlarını bu iki kanaldan  naklen takip edebilirsiniz. 

At koşar, baht kazanır. İyi seyirler, şanslı günler dileriz.