STAR TV HD

Average: 4 (7 votes)

Star TV HD'nin Tarihçesi

Star TV Türkiye' nin ilk özel kanalı olarak TRT’ den sonra yayına başlayan ve ilk alternatif olması sebebiyle oldukça yüksek izlenme oranlarına ulaşan kanal 1990’lı yıllara damgasını vurmuş bir kanaldır. Uzan grubu bünyesinde çeşitli ortaklıklarla ilerleyen kanal ilerleyen dönemlerde yaşanılan sıkıntılar dolayısıyla yayın hayatı boyunca tam beş kez logo değişikliğine sahne olan kanal; 2004 yılında devlet bünyesine alınana kadar Uzan Grubu şirketi olarak yayın hayatına devam etmiştir. Bu süreçte Teleon ve Kral Tv gibi spor ve müzik platform kanallarını da ortaya çıkaran kanal Doğan Medya Grubu tarafından alındıktan sonra bazı dizi ve programlarla takviye edilmiştir.

2006 yılında Euro Star’ı kurup Avrupa yayınlarına başlayan kanal, 2009 yılında HD yayını seyircilerle buluşturmuştur. 2015 yılına kadar UEFA Şampiyolar Ligi yayınlarının telif haklarını alan kanal Parliament Sinema yayınlarına da ev sahipliği yapmıştır.

2011 yılında yeniden el değiştiren kanal bu tarihten sonra önemli yarışma programlarına sahne olmuş özellikle Show Tv’den ayrılıp Star Tv’ye geçen Acun ILICALI öncülüğünde 2012-2013 yıllarında önemli ve reytingi yüksek aktivitelere sahiplik yapmıştır.

Kanalın Popüler Programları

Star TV kanalını HD olarak sayfamızdan kesintisiz ve canlı izleyebilir; İstanbullu Gelin, Babamın Günahları, Siyah İnci, Börü, Ufak Tefek Cinayetler, Paramparça, Anne, Kara Sevda, Cesur ve Güzel, Yıldızlar Şahidim, Hayat Bazen Tatlıdır gibi akşam kuşağının önemli dizilerini gün be gün takip edebilirsiniz. Bir Hülya Avşar Sohbeti, Mesut Yar Sunar, Tülin Şahin ile Moda izlenecek programlar arasında yer alıyor. Zuhal Topal'la yollarını ayıran Star TV; en son Haber Türk'te program yapan Balçiçek İlter'le Olay Yeri isimli farklı bir formattaki programla yayınına devam ediyor. Uzun yıllar önce Reha MUHTAR ve Uğur DÜNDAR gibi önemli Ana Haber Programı sunucularının da görev yaptığı kanalda; Celal Pir ile sabah haberlerini ve Nazlı Çelik ile akşam kuşağı haberlerini takip edebilirsiniz.

Reyting savaşlarının son sürat devam ettiği günümüz canlı tv sektöründe, Star TV yapmış olduğu kaliteli projeler ile sektöre yön veren televizyon kanalları arasında başı çekenlerden bir tanesidir. Star TV'de yayınlanan birbirinden değerli programları hem cep telefonundan, hem tabletten, hem dizüstü bilgisayarınızdan hem de masaüstü bilgisayarınızdan HD televizyon kalitesinde, takılmadan ve hızlı bir biçimde sitemizin Star TV sayfasından izleyebilirsiniz.

Bizi seçtiğiniz için teşekkür eder, İyi seyirler dileriz.

Kanal Hakkında Genel Bilgiler

Kanal Sahibi          Doğuş Holding
Web Sitesi             http://www.startv.com.tr
Türksat Frekans     11958 V 27500 5/6
D-Smart                 24. kanal (HD)
Digitürk                  27. kanal (SD), 327. kanal (HD)
Tivibu                     27. kanal (SD), 318. kanal (HD)
Grup Kanallar       Eurostar, NTV Spor, NTV, NTV Avrupa, Kral TV, Kral Pop TV
E-Mail                    [email protected]
Telefon                  0212 335 00 00
Adres                     Ahi Evran Cad. No:4 Maslak Sarıyer/ İstanbul