PLANET ÇOCUK

Average: 1 (1 vote)

Planet Çocuk Çizgi Film Kanalı

Planet Çocuk, Çocuklara yönelik tematik bir canlı tv kanalı olarak 2010 yılında yayın hayatına başlamıştır. 2016 yılında ise Sony Pictures Şirketi tarafından satın alınmıştır. Satış Medya Ofisi bünyesinde kurulan kanal olan Planet Çocuk yanında şirketin yayın hayatına başlattığı üç farklı alanda yayınlar yapan tematik kanalı bulunmaktadır.

Şirket tematik kanal ihtiyacının arttığını ön görerek bu alana yönelmiş ve birbirinden farklı formatta yayın yapan kanallar yerine, sadece belirli bir alanda yayın yapan kanallar kurmuştur. Bu kanallar zaman içerisinde başarılı olmuş ve dünyaca tanınan şirket tarafından satın alınmıştır. Grubu satın alan Sony Pictures, büyük bir izleyici kitlesine sahip ve dünyaca tanınan bir çok çizgi ve animasyon filmini kanala taşımaktadır. İzleyicileri tarafından beğeniyle takip edilen gruba ait diğer üç kanal, yerli ve yabancı pembe kuşak dizilerin yayınlandığı Planet Pembe; Türk filmlerinin gösterildiği Planet Türk; Ünlü aşçılar ile Türk yemek tariflerinin izleyiciye sunulduğu Planet Mutfak olarak bilinmektedir.

Kanalda Gösterilen Çizgi Filmler

Sadece çocukların değil, zaman zaman biz yetişkinlerin de keyif alarak izlediği çizgi film ve animasyon filmlerini canlı olarak istediğiniz zaman izlemeniz mümkün. Planet Çocuk TV kanalı üzerinden; Vahşi Batı’nın ünlü kovboyu Red Kit’i, ünlü çizgi karakter Tenten’in maceralarını, yedi yaşındaki duygusal çocuk Cedric’in hikayelerini izleyebilirsiniz.

Ayrıca Leliko, PİSİ Doğa Dostları, Max Steel Şehrin Kahramanları, Süper Takım, WİNX Clup, Tamircikler, Aydayama, Örümcek Adam, Jackıe Chan, Astro Boy gibi çizgi filmleri seyredebilirsiniz.

Yakında ekrana gelecek olan ; Stuart Little, Blade, İron Man, Wolverine, X-Men ÇİZGİ dizileri sitemizde sizleri bekliyor. Sony Planet Çocuk canlı ve kesintisiz olarak onlinetvler.com  adresimizden canlı yayınlanmaktadır.

Kanal hakkında Genel Bilgiler

Kanal Sahibi: Planet Tv ve Uydu Platform İşletmeciliği A.Ş.

Web: www.planetler.com

Türksat: 3A 11558 V 20000 2/3

D- Smart: 126. Kanal

Digitürk: 163. Kanal

Tivibu: 114. Kanal

Teledünya: 176. Kanal

TURKCELL TV+: 118. Kanal

Email: [email protected]

Telefon: 0 212 385 00 05

Adres: Ebulula Mardin Cad. No: 53 Levent / İstanbul 34330