NTV SPOR

Average: 5 (2 votes)

NTV Spor ile ilgili bilgiler

Doğuş Yayın Grubu bünyesindeki kanallardan birisidir. Bilindiği üzere NTV kanalı 1996 yılında yayınlarına başlamış ve daha sonra şu andaki şirkete devredilmiştir. NTV kanalı ülkemizde yayın hayatına başlamış ilk haber kanalıdır. Bu alandaki yayınlarıyla program yapmaktadır. NTV kanalı bünyesinde ise çeşitlenen izleyici kitlesi taleplerini karşılamak adına 2008 yılında NTV Spor kanalı yayınlarına başlamıştır. Bu kanal, spor denilince akla gelen futbol, basketbol, voleybol, yüzme, spor belgeselleri, spor ve tartışma programlarıyla öne çıkmıştır. Kanal bir dönem NBA maçlarını da yayınlamış ayrıca Belçika Ligi maçlarını da ekrana getirmiştir. Buna ek olarak Kadınlar Voleybol Ligi maçları, Milli Basketbol maçları, Turkish Airlines Euroleague maçları da bu ekranda kendine yer bulmuştur.

Kanalda yayınlanan programlar

Kanalda Rıdvan DİLMEN ve Güntekin ONAY’ın sunumuyla %100 Futbol, lig maçlarımızın tartışılıp yorumlandığı +90 programı, Barış ERTEN ile B Planı, saat 18.00’de Ercan TANER ile Spor Merkezi, NTV Spor müdürünün sunduğu ve futbol ile ilgili konuları konuşulduğu Spor Merkezi, Kırmızı Çizgi, cumartesi günlerinin vazgeçilmezi Yedi Gün Spor, Avrupa Ligi maçlarının ve özetlerinin gösterildiği Gol, hafta içi 23.00’te izleyiciyle buluşan Spor Gecesi, her hafta spor ile ilgili belgesellerin gösterildiği Belgesel Kuşağı NTV Spor kalitesiyle canlı ve kesintisiz olarak sizleri bekliyor.

Televizyon sektöründe spor kanalları arasındaki rekabeti aslında spor tartışma programları belirlemektedir. Maç sonrası izleyiciler en isabetli yorumları dinleyeceği spor kanallarını tercih ediyorlar. Bu noktada NTV Spor Rıdvan Dilmen ve Gültekin Onay ile kalite farkını ortaya koyuyor. İşi sulandırmadan, başka konulara atlamadan, sadece futbol tartışması yapılıyor. Belki de diğer spor programlarına atıf yapmak adına futbol programının adını %100 Futbol koymuşlardır. Kanalı bu konuda destekliyor, başarılı programlarının devamını diliyoruz.

NTV kanalının başarılı bir haber kanalı olduğunu da göz önüne alırsak, NTV Spor daha genç bir tv kanalı olmasına rağmen spor kanalları arasında kalitesini üst seviyede tutmayı başarmıştır. Siz de onlinetvler.com sitemizden canlı, net, kesintisiz ve hızlı site alt yapısıyla bu kaliteyi sorunsuz yaşayabilirsiniz.

Spor dolu günler dileriz.