HABER TÜRK

Average: 4.3 (6 votes)

Haber Türk Kanalı Hakkında Genel Bilgiler

Haber Türk kanalı Türkiye’nin en büyük haber kanalları arasında bulunmaktadır. Ciner grubuna aittir. HD ve geniş ekran formatlarında da canlı yayın yapmaktadır. 2001 yılından bu yana yayın hayatını sürdüren kanal aynı zamanda Gazete Habertürk adıyla bir gazeteye de sahiptir. haber Türk'ün başlıca önemli programları Fatih ALTAYLI’nın sunumunu yaptığı Teke Tek ve Murat BARDAKÇI öncülüğünde yayınlanan Tarihin Arka Odası isimli programlardır.

Teke Tek programı yayınlanmaya başlandığı 1990’lı yıllardan itibaren Show Tv, Kanal D, Atv gibi kanallarda yayınlanmış ve en son Habertürk kanalına geçmiştir. Murak BARDAKÇI’nın öncülüğünde yayınlanan Tarihin Arka Odası adlı programa ise Erhan AFYONCU, Pelin BATU, Ayşe ÖZEK gibi isimler de zaman zaman katkıda bulunmuştur.

Kanalda Yer Alan programlar

Ana Haber Bülteni’ni Veysi ATEŞ’in sunduğu Habertürk’te ayrıca; Cansu Canan ÖZGEN - Öteki Gündem adlı programda mistik inançlar, gizemli örgütler, tarih öncesi uygarlıklar, tehlikeli gıdalar, insanlığı tehdit eden felaketler gibi insanı içine çeken birçok konu konu uzmanlarıyla gündeme gelirken, Ceren BEKTAŞ ile Gün Başlıyor, Oylum TALU ile Burası Haftasonu, Ceyda ERENOĞLU ile HT Sağlık, Serfiraz ERGUN ile Aktüalite gibi programların yanında hava durumu, kültür, sanat, doğa, spor ve belgesel tarzındaki programlarıyla keyifli zaman geçirebilir ve bu kanalı sayfamızda Hd ve yüksek kaliteli olarak canlı izleyebilirsiniz.

Haber Türk yayın akışına bakıldığında safkan bir haber kanalı gibi görünüyor olabilir ama aslında kanalda yer alan tartışma programları ile insanların ufkunda çığır açan bir yönü de bulunmaktadır. Tarihin Arka odası bize günümüz için geçmişten nasıl ders almamız gerektiğini anlatan ender programlardan biridir. Tarihin Arka Odası isimli programın tabiri caiz ise fanatikleri bulunmaktadır. Diğer taraftan bir Türkiye klasiği haline gelmiş Teke Tek programı ise ıskalanmaması gereken kaliteli yapımlardan bir tanesidir. 

Haberlerden, tarihten, kültür sanattan, sağlık haberlerinden, ekonomiden, meterolojiden, spor haberlerinden kısaca Türkiye gündeminden uzak kalmak istemiyorsanız, Haber Türk kanalını onlinetvler.com sitemizin haber kategorisinde yer alan bu sayfamızdan kesintiye uğramadan, canlı izleyebilirsiniz.

Habersiz kalmayın, iyi seyirler dileriz.