FOX TV

Average: 4.5 (6 votes)

Fox TV

Fox  TV İhlas Holding bünyesinde TGRT olarak yayın hayatına başlamıştır. ABD’li medya grubu tarafından 2007 yılında satın alınmış ve yayınlarına bu tarihten sonra FOX TV olarak devam etmeye başlamıştır. Bu satışta TGRT Haber Kanalı ve TGRT FM Radyosu hariç tutulmuş ve İhlas Holding bünyesinde yayınlarına devam etmiştir. 2012 yılına gelindiğinde ise teknolojik gelişmelerle birlikte tüketici profilinin daha kaliteli yayınlara yöneldiğinin görülmesi ile Fox TV HD yayınına başlamıştır.

Kanal özellikle haber programları ile reyting listesinde başa oynamaktadır.

Fatih Portakal ile FOX Ana Haber,

Gülbin Tosun ile FOX Ana Haber Hafta Sonu,

İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat,

Murat Güloğlu ile Çalar Saat Hafta Sonu izleyici tarafından oldukça rağbet görmektedir.

Fox TV Başlıca Programları

Yarışma programları ile de başı çeken Fox diğer kanallarla rekabet halindedir. Ekranların sevilen ismi, usta oyuncu ve sunucu Selçuk Yöntem’in sunumuyla Milyonluk Resim yarışması büyük bir ilgi ile takip ediliyor.

Yepyeni bir moda yarışması Stil Avcıları ile modanın kalbi bundan böyle FOX'ta atacak. Önceki yıllarda farklı formatlarla farklı kanallarda da ekrana gelen yarışmanın yeni formatında, jüri koltuğunda koreograf Uğurkan Erez, ünlü moda tasarımcısı Hakan Akkaya ile Türkiye güzeli ve top model Demet Şener oturuyor. Moda yarışmasını kısaca özetleyecek olursak:

"Gerçek bir savaş! Dev bir malikane… Üç dev jüri… İki rakip takım… Stil için savaşan on genç kız…Her hafta yeni bir stil avcısı…Finalde muhteşem bir ödül…Ve her Cuma sahibini bekleyen bir çanta dolusu para!.."

Nisan Yapım’ın üstlendiği “Bir İçeri, Bir Dışarı” FOX izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu yarışmayı diğer yarışmalardan ayıran en büyük özellik,  gazete ve televizyon haberlerinden duyup bildiğimiz, hayatın içinden ilham veren hikayeleri olan gerçek yarışmacıların büyük ödül olan 1 milyon lira için yarışıyor olması. BU YARIŞMADA ÇEKİLMEK YA DA DURMAK YOK!

“İyi insanların başına güzel şeyler gelsin” ilkesiyle ekranlara gelecek yarışmada, ilham veren hikayeleri olan tüm yarışmacılar isme özel davet mektuplarıyla yarışmaya davet edilecekler ve göz kamaştırıcı bir prodüksiyonda, hayatlarını değiştirecek tam 1 milyon lira için yarışacaklar. İzleyelim ve görelim...

Yaşama dair hayatın her alanına dokunan ve farkındalığımızı arttıran konuları Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi, en lezzetli yemek tariflerinin paylaşıldığı Mehmet Özer ile Mutfakta programını izleme imkanı. İlgi çekici konularıyla birbirinden güzel dizi filmler: Şevkat Yerimdar, Kalbimdeki Deniz, No: 309, Kayıtdışı ve yeni bir dizi; dünyanın en sevilen soap operalarından biri olan Avustralya yapımı “Neighbours” yani Komşular artık Fox TV ekranlarında. İster yarışmalar olsun, ister dizi ve isterseniz haberleri, sitemizin FOX TV sayfası üzerinden istediğiniz zaman canlı ve kesintisiz izleme zevkini yaşayabilirsiniz.

Fox TV Hakkında Genel Bilgiler

Kanal Sahibi:         Huzur Radyo TV A.Ş.
Web Sitesi:             http://www.fox.com.tr
Türksat Frekans:  12336 H 5520 3/4 (SD), 12329 H 6666 2/3 (HD)
D-Smart:                 29. kanal (SD/HD)
Digitürk:                  26. kanal (SD), 326. kanal (HD)
Tivibu:                     30. kanal (SD), 315. kanal (HD)
E-Mail:                      [email protected]
Telefon:                  +90 212 414 90 00
Adres:                     Kazlıçeşme Mah. Kennedy Cad. No: 44  Zeytinburnu / İstanbul