Kadın

Kadın Dizisi, 18. Bölüm Özeti

"Üvey kardeşi Şirin’in son hamlesini kaldıramayan Bahar, çocukları da alıp eski evine döner. Amacına ulaşan Şirin ise bunun sonucunda hiç istemediği bir şeyle karşı karşıya kalır. Enver de Hatice ve Şirin'e tepki olarak Bahar ile beraber eski eve döner.
Arif, Bahar’ın iyiliğini düşünerek dönmemesini ister ama bu duruma içten içe de sevinmekten geri kalmaz. Alp ise inandığı büyük yalanlara bir adım daha yaklaşmıştır. Enver’in Bahar ile gitmesini hazmedemeyen Şirin, Enver’in eve dönmesi için elinden geleni yapar. Hatice bir tesadüf sonucu Şirin ile ilgili bir gerçekle daha yüzleşir. Hatice’nin öğrendiği şeyden sonra Şirin’e tepkisi bu kez daha ağır olacaktır. Şirin tüm bu olanlardan sonra gerçekten iyileşecek mi? Yoksa yalanlarına devam mı edecek?"

Kadın dizisinin baş rol oyuncularınan olan Bahar, annesi tarafından sekiz yaşında terkedilen bir çocuk, daha sonra babası ve babannesini de kaybetmiş. Derken ilk aşkı Sarp ile tanışır. Maceraperest bir ruha sahip olan Sarp yakışıklı bir genç. Hobileri arasında fotoğraf çekmek, dünyanın her yerinden müzik albümleri toplamak ve büyük bir tutkuyla yaptığı dağcılık sporu yer alıyor. Karakteri; neşeli, espiritüel, hayatla dalga geçen ama aynı zamanda içten içe her şeyi ciddi ciddi sorgulayan biridir. Mutluluğu ve aşkı Sarp ile yaşayan Bahar evlenir ve iki çocukları olur. Talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybeden Sarp, dizide anılarla karşımıza çıkmaya devam eder; ama Sarp'ın gerçekten hayatını kaybedip kaybetmediği bir muamma olarak aklımızın bir kenarında soru işareti olarak kalmaya devam eder.
Bahar'ın annesi Hatice; ilk evliliğinde yaşadığı mutsuz hayatı ve kızı Bahar'ı geride bırakarak kaçar ve Enver ile ikinci yuvasını kurar. Geçmişine tamamen sünger çekerek Bahar'ı tamamen unutmuştur. Enver'le birlikteliğinden Şirin dünyaya gelir.  Şirin; doğduğundan itibaren sorunlu bir çocuk olarak büyümüştür. İnsanlardan kaçan, içe dönük, asosyal bir genç kızdır. Baba Enver; Hatice'nin ikinci eşidir. Mütevazı, duygusal, samimi ve son derece vicdan sahibi, merhametli, karısının aksine hırsları olmayan, insanlara örnek bir karakter olarak dizide yerini alıyor.

Kocası öldükten sonra kendini çocuklarına adayan Bahar, mücadeleci ruhunu asla kaybetmez. Sevgi dolu anne yüreği ile çocuklarını elinden gelenin en iyisiyle yetiştirmeye çalışır. Kendini dışarıya kapatan genç anne, çocuklarıyla birlikte yokluğu, yoksulluğu bir oyuna çevirerek yaşamın ona sunduğu iyi kötü her şeyin üstesinden gelmeyi başarır.  Hastalığından sonra, çocuklarının geleceği için annesinin yanına dönmek zorunda kalır. Bahar'ın gelşiylle Hatice'nin kurduğu ikinci yuva temelinden sarsılır. İki çocuğuyla birlikte tek başına kalan Bahar'ın yaşadığı dram dolu hayat mücadelesinde daha nice sürprizler onları beklemektedir. Dizideki karakterleri takip ederken yeri geldiğinde isyan ettiğimiz, yeri geldiğinde insanlığımızı sorgulayacağımız ve yeri geldiğinde her şeye rağmen hayatın bir mücadele ve umut etmek olduğunu hatırlayacağımız bir dram...  

Kadın dizisinin künyesi

"Woman" isimli bir Japon dizisisinin uyarlaması olan dizinin başrollerinde Özge Özpirinçci (Bahar), Caner Cindork (Sarp), Bennu Yıldırımlar (Hatice) ve Seray Kaya (Şirin) rol alıyor. MED YAPIM ve MF YAPIM'ın sunduğu dizinin senaryosu Hande Altaylı'ya ait olup yönetmenliğini Merve Girgin üstlenmektedir.

Kadın dizisininin yeni bölümünü Salı akşamı yayın saatinde online tv platformumuz üzerinden canlı seyredebilirsiniz. İyi seyirler...