CARTOON NETWORK

Average: 5 (1 vote)

Çizgi Film Kanalı Olan Cartoon Network Hakkında

Cartoon Network, Amerikalı yapım şirketi tarafından 1992 yılında faaliyete geçirilen kanal tematik kanal ailesinin bir üyesidir. Özellikle çocuklara yönelik ihtiyaçlara cevap vermek adına sadece bu alandaki yayınları göstermek adına kurulan kanal kısa sürede gelişmiş ve ünlenmiştir. Bir çok çizgi filmi çocuklara olduğu kadar büyüklere de hitap etmektecek derecede kaliteli yapımlara sahip olan bir kanaldır.

Yayınlarına kablolu tv ve dijital ortamdan yapan kanal her beş amerikan hanesinden dördüne girmeyi başarmıştır. Kanalda çocuklara yönelik çizgi filmler, animasyonlar, komedi serileri ve programlara yer verilmektedir. Amerika dışında Avrupa ve Güney Amerika gibi dünyanın birçok ülkesinde de yayınlarını izleyiciyle buluşturmaktadır.Çizgi Film kanallarının yoğun ilgi gördüğü çocuk kategorisinde, yabancı yapımları ile kaliteli çizgi filmleri ile çocukların bir hayli ilgisini çekmektedir.

Kanalda Yer Alan Programlar

Kanal kendi yapımlarıyla 1994 yılında ön plana çıkmaya başlamış ve onlarca çizgi seri yayınlamıştır. The Best Place for Cartoons, Yes! , CHECK it, Are You CN What We're Sayin'? "Let's go", This is Cartoon Network Ayrıca Powerpuff Girls, Ben Ten, Gumball, Arkadaşım Maymun, Kod Adı:Afacanlar,Adventure Time, Kafadar Ayılar, Uncle Grandpa, Ninjago adlı programları Cartoon Network kanalında canlı izleyebilirsiniz.

Canlı Tv hizmeti veren sitemizden, hiç bir sorun yaşamdan televizyon kalitesinde ve netliğinde bu kanalı izleyebilirsiniz.

İyi eğlenceler çocuklar.