ATV HD

Average: 4.1 (13 votes)

Atv HD

ATV HD Türkiye’de kurulan ilk özel tv kanallarından birisidir. Atv yayın hayatına başladığı 1993 yılından itibaren portföyünü ve yayın kalitesini sürekli artırmış olan kanal Dinç BİLGİN'in sahipliğinde kurulmuş ve sırasıyla Ciner Medya Grubu’na ve son olarak Çalık Holding bünyesinde faaliyetlerine devam etmiş Türkiye’nin lider kanallarından biridir.

1997 yılında yurtdışındaki Türklere yönelik ATV Avrupa yayınlarına başlayan kanal, Atv HD yüksek çözünürlüklü yayın kanalını Atv ile eşgüdümlü olarak 2013 yılında hizmete sunmuştur.

Cem ÖĞRETİR’in Ana Haber Bülteni sunuculuğunu yaptığı kanal 90’lı yıllardan itibaren Güneri CİVAOĞLU, Ali KIRCA, Mehmet BARLAS gibi ünlü Ana Haber Programı sunucularıyla çalışmıştır. Kanalı diğer Ana Haber programlarından ayıran ve hafızalarda yer etmiş asıl tarafı ise haber programının bitiminde karşımıza çıkan ve Salih MEMECAN’ın karikatüristliğini yaptığı Bizim City’dir. Vahşi batıda geçen mizansellerde ülkemiz politikacıları üzerinden ülke ve dünya gündemine dair eleştirel hikayeleri komik bir üslup ile seyircilere aktardığı yıllar çok geride kalsa da hafızalarımızda yerini hala korumaktadır.

 Atv HD kanalında yayınlanan başlıca programlar

Yaşam: Müge ANLI ile Tatlı Sert programında faili meçhul sırrı çözülememiş cinayetler ve yıllardır bulunamayan kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren Müge Anlı ve ekibi, hafta içi her gün seyirciyi ekran başına kilitleyerek; üzerinde çalıştığı kayıp dosyalarını, cinayete kurban giden kişileri ve kayıpların tüm yaşamını ortaya çıkararak onları bulmaya, olayları aydınlatmaya devam ediyor...

Eğlence: En çok izlenen, hafta içi her gün yayında olan ve kendini sürekli yenileyen formatı ile evlilik programı Esra Erol’da ise; kendilerine güzel ve yakışıklı talipler arayan insanları karşınızda bulacaksınız.

Yarışma: Dünyanın en çok seyredilen ve kazandıran yarışma programı "Kim Milyoner Olmak İster?" daha önce Kenan IŞIK ile program hayatına Show Tv’de başlamıştır. Sunucusunun sağlık durumu sebebiyle Selçuk YÖNTEM ile kendini Atv kanalında bulmuş ve son olarak Murat YILDIRIM ile kendini yenileyerek Atv ekranlarında karşımıza çıkmıştır. Yarışmada toplam 12 soru yer alıyor. Bu on iki soruyu yanıtlamak için size 4 joker hakkı sunuluyor. Ayrıca 2 barajınız var. Baraj sorularını doğru yanıtladığınızda o ana kadar kazandığınız ödül her halukarda sizin oluyor. 12. soruyu da doğru yanıtlarsanız kazanacağınız ödül tam 1 Milyon TL. Milyoner olmak için yarışma programına katılmadan önce sitemiz üzerinden Atv HD kalitesiyle canlı izleyebilir ve son kararınızı verebilirsiniz.

Dizi: Bu formatta Kırgın Çiçekler, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Aşk ve Mavi, Bu Şehir Arkandan Gelecek gibi kaliteli dizilere ev sahipliği yapan Atv HD, dini programlarıyla da önemli reyting almaktadır. Nihat HATİPOĞLU’nun sunumuyla izleyebileceğiniz dini içerikli yayınlar kanalda karşımıza çıkmaktadır.

Atv HD Kanalı Hakkında Genel Bilgiler

Kanal Sahibi:         Turkuvaz Medya Grubu
Web Sitesi:             http://www.atv.com.tr
Türksat Frekans:   12054 H 27500 5/6 (SD/HD)
D-Smart:                 25. kanal (HD)
Digitürk:                  25. kanal (SD), 325. kanal (HD)
Tivibu:                     24. kanal (SD), 314. kanal (HD)
Grup Kanallar:       atv Avrupa, a2, a Haber (HD), a Spor (HD), minikaGO, minikaÇOCUK, Romantik Radyo, Radyo Turkuvaz
E-Mail:                      [email protected]
Telefon:                  444 888 1
Adres:                     Barbaros Bulvarı, Cam Han, No:153, Beşiktaş / İstanbul