A2 TV

No votes yet

A2 Tv Canlı Tv Kanalı Hakkında Genel Bilgiler

Trukuvaz A.Ş. şirketi bünyesindeki Atv, A Haber, A Spor gibi kanalların yanına son olarak eklenen A2 Tv, tematik kanallara örnek olarak gösterilebilir. Tematik kanal, bir alana yoğunlaşmış, belli bir alandaki yayınlarla öne çıkan tv kanalı demektir. Kanalda özellikle spor karşılaşmalarının yoğun yayın sürelerini Atv’nin sırtından almak amacıyla kurulmuş bir kanaldır.

Son zamanlarda büyük tv kanalları, ana tv kanallarında yayınları tekrar verebilecek bir yan kanal açma politkasına gitmişlerdir. Bunun örnekleri arasında Tv 8 ile Tv 8,5  kanalları verilebilir. Böylelikle çok izlenen ve bitmiş olan diziler bu kanllarda tekrar verilerek eskiden kazanmış oldukları o büyük reytinglerden faydalanmaktır. Aslında bunda başarılı olduklarınıda söyleyebiliriz. Zamanında çok izlenmiş bir dizi olan Yahşi Cazibe A2 kanalında tekrar oynayarak yine izlenmeye devam etmektedir. 

Kanalda Yer Alan Programlar

Kanalda ayrıca daha önce yayınlanmış ve çok izlenmiş sevilen dizileri bulmak mümkündür. Kanalda spor karşılaşmaları özellikle Süper Kupa ve Türkiye Süper Kupası olurken, Atv bu müsabakaları A2 Tv’ye devretmiştir. Kanalda ayrıca çocukların bir dönem severek canlı izlediği Selena, Balkanlardaki Türklerin hikayelerini anlatan Elveda Rumeli, polisiye dizisi Adanalı, Burhan ALTINTOP’lu Avrupa Yakası, Kenan İMİRZALIOĞLU ve Ramiz Dayı ile Ezel, taşfırın erkek Haluk ile Çocuklar Duymasın, bir dönemin vazgeçilmez dizi klasiği Süper Baba A2 Tv ile sizleri karşılıyor.