A HABER HD

Average: 4.4 (5 votes)

A Haber Hakkında Kısa Bilgiler

A Haber HD, kuruluşundan itibaren iki kez el değiştiren ve ilk sahibi Ciner Holding tarafından Çalık Grubuna, 2013 yılında da Kalyoncu Holding’e satılan medya grubu kanallarından biri olan A Haber Türkiye’deki önemli canlı haber kanalları arasına girmiştir. İlk genel yayın yönetmenliğini Erdoğan AKTAŞ’ın yaptığı kanala daha sonra Cengiz ER geçmiştir. Turkuvaz A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren A Haber yanı sıra şirket ayrıca Atv, Yeni Asır Tv,  Minika adlı tv kanallarına; Radyo Turkuvaz, Romantik Radyo’ya; Sabah, Takvim, Fotomaç isimli gazetelere de sahiptir.

Bu kadar fazla yayına sahip şirket ülke gündemine yön veren basın-yayın kuruluşlları arasındadır. A Haber ülkemizdeki ilk HD yayınını başlatan haber kanalı olarak kayıtlara geçmiştir. Ayrıca TRT Türk’den sonra 16:9 yayınını başlatan ikinci kanal olmaktadır. Kanalın ayrıca Sd yayını da bulunmaktadır. Kanal önemli haber programları yanında tartışma, spor ve belgesel tadındaki arşiv çalışmalarıyla da ön plana çıkmıştır. Kanalı bünyesinde bulunduran şirket ayrıca eski ve unutulmaz dizileri tekrar izlemenizi sağlayan A2 Tv ve spor müsabakalarını takip edip maç sonu yorumlarını ve tartışmalarını seyredebileceğiniz A Spor kanallarına sahip bulunmaktadır.

Kanalda Yer Alan Programlar

Kanal birbirinden ünlü sunucu ve program yapımcılarını ağırlamaktadır. Bunlardan bazıları; Beyaz Tv’den kanala geçen Erkan TAN, Hilal ÖZDEMİR, Atv’den gelen Duygu LELOĞLU, Canan BARLAS, Gökhan KURT olarak sıralanabilir.

Programlar genel hatlarıyla; A Haber Özel, Dünya, Ekonomi, Siyaset, Yaşam, Gündem, Spor, Teknoloji, Tarih, Sağlık, Magazin ve Din ile ilgili konular üzerinde yapılmaktadır.  A Haber HD tv kanalı canlı yayınlarını izlemek için sayfamızı ziyaret etmeniz yeterli. Sayfamızdaki diğer kanallarda olduğu gibi, sitemizin A Haber sayfasından da tv kanallarını evinizdeki rahatlıkta, kesintisiz ve HD kalitesiyle izleyebilirsiniz.

İyi seyirler, iyi eğlenceler dileriz.

 

Kanal Hakkında Genel Bilgiler

 

  1. Kanal Hakları:     Turkuvaz Medya Yayın A.Ş
  2. Türksat Frekans: 12054 H 27500 5/6 (SD/HD), 11883 V 4800 5/6 (SD)
  3. D-Smart:             35. kanal (SD/HD)
  4. Digitürk:             32. kanal (SD), 332. kanal (HD)
  5. Tivibu:               57. kanal (SD), 313. kanal (HD)
  6. Grup Kanalları: ATV, A Spor, A2 TV, Minika Çocuk, Minika GO,
  7. Telefon:            0 212 300 66 66
  8. Kanalın Adresi: Ihlamur Yıldız Cad. Toprak Center No:8 Beşiktaş – İSTANBUL