TV 8,5

1999 yılında yayınlarına canlı tv haber kanalı olarak başlayan TV8, 2013 yılında el değiştirmiş ve yayın formatında köklü değişimler yaşanmıştır.
Acun ILICALI, Show Tv ekranlarında Acun Firarda ile tanınmış ve sonrasında batıda çok izlenen ve seyredilen yarışma programlarını kanal ekranlarına getirip sunmaya başlamıştır. Böylece kanal oldukça fazla reyting almış, Acun da şöhret kazanmış ve ekranların aranan yüzü haline gelmiştir.
Show Tv ile olan problemleri dolayısıyla kendine yeni kanal arayan Acun, bir dönem Star Tv ekranlarında da yarışma programlarını sunmaya devam etmiş, bir müddet sonra TV 8 kanalını satın alarak, yapımcılığını üstlendiği tüm programları bu kanala taşımıştır. Böylece kanal bir yarışma ve eğlence canlı tv kanalı haline gelmiştir. Ayrıca haber kuşağı programlarına son vermiş ve yollarını ayırmıştır. Bu hamleyle kanal tematik bir kanal haline gelmiştir.
Artan ihtiyaçlara paralel olarak kanal bazı yayınlara yer ayırmakta zorlanmış, kısa bir süre sonra kardeş kanal olan TV 8,5 kanalı kurulmuştur. 2013 yılında yayınlarına başlayan kanalda TV 8 kanalındaki programların bazıları yanı sıra çeşitli spor müsabakaları, yarışma programları ve eğlence formatındaki yayınlar yer almıştır.
Kanaldaki bazı programlar;
Oynat Bakalım, Özge Ulusoy'la Hayatın Renkleri, İntikam Vakti, Söyle Söyleyebilirsen, Hollywood Gündemi, Aileler Yarışıyor, İşte Benim Stilim, Nba Daily, Boks Gecesi
Programlarını TV 8,5'de kesintisiz canlı izleyebilirsiniz.