TRT SPOR

1990’lı yıllarda Trt tekeline son veren ilk özel tv olan Star Tv’nin kurulmasıyla izleyici farklı yayınlara ulaşmış fakat bu yeterli olmamıştır. Özellikle büyük bir köy haline gelen dünya çapında görülen yayınlar, ülkemizde de talep edilmeye başlanmış ve şirketler bu talep pastasından paya alabilmek üzere yarış haline girmişler ve kısa bir sürede sayısız kanal açılmıştır ülkemizde.
Trt kanalı bünyesinde 1990’lı yıllarda faaliyet başlayan canlı tv kanallarıdan biri olan Trt3’ü 2010 yılında tematik kanal modundaki yeni adıyla piyasaya sürmüş ve adını Trt Spor olarak belirlemiştir. 2014 yılında ise Hd yayınlar ile kalitesini iyice artırmıştır. Aynı yıllara denk gelen zaman zarfında çocuklara hitap eden Trt Çocuk, Arap dünyasına ulaşmak adına Trt Arapça, evrensel çapta yayın yapabilmek adına Trt World gibi kanaları da faaliyete geçiren Trt hemen her alanda yayın yapar konuma gelmiştir.
Trt Spor kaliteli yayın alt yapısıyla UEFA Avrupa Ligi, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin bazı karşılaşmalarını, TFF 1. Lig’ini, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ni yayınlamaktadır. Ayrıca geçmişte Dünya Kupası maçlarını ve yaz olimpiyatlarını da yayınlamış olan Trt Spor Hd ve kaliteli yayınıyla canlı kesintisiz şekilde sizlerle buluşuyor.