TRT HABER

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu açılımına sahip Trt Kanalı devlet eliyle kurulan ilk canlı tv kanalımızdır. Yayın hayatına başladığı günden bu yana radyo yayınları ile birlikte götürdüğü tv yayınlarının yanında 1990’lı yıllardan itibaren artan ve çeşitlenen izleyici taleplerine alternatifler getirmek adına Trt 2, Trt 3 ve Trt Gap gibi kanalları da halkın beğenisine sunmuştur.
İşte bu kanallardan biri olan Trt 2, 1986 yılından isminin değiştiği 2010 yılına kadar bu isimle yayınlarını sürdürmüş ve bu tarihten itibaren adını Trt Haber olarak yenilemiştir. Bir süre sonra da Trt Haber Hd yayınlarına başlamıştır.
Günden güne farklı kanallar kuran Trt aynı zamanda;
Çocuklara yönelik çizgi film kuşağının bulunduğu Trt Çocuk, Süper Lig maçları ve özet görüntülerinin, Basketbol karşılaşmalarının, çeşitli turnuvaların gösterildiği Trt Spor, Türki cumhuriyetlerdeki soydaşlarımıza ulaşmak adına yayınlanan Trt Avaz, Kürt vatandaşlarımıza yönelik yayınlar yapan Trt Şeş, İngilizce Yayın yapan Trt World gibi kanallara da sahiptir.
İlk kuruluş amacına uygun içerik ve formattaki gibi yine yurt ve dünya gündeminden haber programlarına yer verilen canlı tv kanalda günün sıcak ve son dakika haberlerinin yanında ekonomi, meteoroloji, spor ve tartışma programlarını bulabilirsiniz.