TRT ÇOCUK

Tematik yayın yapan kanallar arasında yer alan Trt Çocuk, 2008 yılında canlı yayınlarına başlamıştır. Trt kanalı kurulduğundan itibaren yaklaşık yirmi yıl tek tv kanalı olarak kalmış, bu sürede kendini çok fazla yenilemeyen kanal, özel tvlerin kurulmaya başladığı 1990’lı yıllardan itibaren artan rekabet ve çeşitlenen izleyici ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına büyük adımlar atmıştır.
Bu amaçlar Trt 1 kanalındaki yayınlarını güncellemenin yanında; Trt Spor, Trt Müzik, Trt Haber, Trt Türk, Trt Belgesel, Trt Avaz, Trt World gibi birçok kanalı bünyesinde yayına başlatmıştır.
Farklı alanlarda özel yayınlar yapan bu kanalara ek olarak ülkemizde büyük bir nüfusu oluşturan çocuklara yönelik yayın yapmak amacıyla Trt Çocuk kanalını kurmuştur. 2017 yılı itibarıyla Trt Çocuk HD yayınlarına da başlamış ve yayın kalitesini artırmıştır.
Kanal bünyesinde çizgi dizi ve filmler, animasyon dizi ve filmleri, yarışma programları ve eğitici yayınlar gösterime sokulmaktadır.
Trt Çocuk denilince aklımıza gelen Pepee daha sonra Planet Çocuk kanalına, Oscar Çöllerde MinikaGo Tv’ye geçmiştir. TRT Çocuk Tv üzerinden ;
İbi, Niloya, Keloğlan, Gizemler Diyarına Yolculuk, Şapkadaki Kedi, Canım Kardeşim, Dede Korkut Hikayeleri, Cille, Rafadan Tayfa, Lulu, Pırdino, Yürüyen Şato, Köstebekgiller,Küçük Deniz Kızı Ponyo
Çizgi dizi ve animasyon filmlerini izlemek için TRT Çocuk HD canlı izleyebilirsiniz.