TJK TV

Osmanlı döneminde ilk kez 1856 yılında düzenlenen at yarışı organizasyonuyla başlayan süreç, 1909 yılında kurulan Osmanlı Jokey Kulübü’yle devam etmiş araya giren savaş ile sekteye uğrasa da İstanbul’da Veliefendi’de yarışlar Enver Paşa’nın girişimleriyle yapılmış, milli mücadele döneminde Ankara’da çeşitli organizasyonlarla sürdürülmüş olan at yarışları, Samsun, Manisa, Diyarbakır gibi vilayetlerde amatör şekilde sürdürülmüştür.
Cumhuriyetin ilanıyla birlikte 1950 yılına gelindiğinde Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın onayıyla, ayrıca Devlet Bakanı Lütfi KARAOSMANOĞLU’nun çabalarıyla Türkiye Jokey Kulübü kurulmuştur. Bu jokey kulübüyle birlikte at yarışı ve organizasyonları düzenleme yetkisi sadece bu kurum tarafından sürdürülmüştür.
TJK Tv, at yarışı severlere hitap etmek adına kurulmuş ve sadece bu alanda canlı yayınlar yapan tv paltformu olmuştur. Kanal üzerinden at yetiştiriciliği, at cinsleri ve performansları kısaca atlarla ilgili her şeyi bulabilirsiniz.
Kanal özellikle at yarışı severlerin ve bahis oynayanların at yarış sonuçlarını ve koşularını canlı olarak takip edebileceği bir yayındır. İdman Pisti, Yarış Zamanı gibi programları sitemizden kesintisiz ve canlı izleyebilirsiniz.