STAR HD

Star TV Türkiye'nin ilk özel kanalı olarak Trt’den sonra yayına başlayan ve ilk alternatif olması sebebiyle oldukça yüksek izlenme oranlarına ulaşan kanal 1990’lı yıllara damgasını vurmuş bir kanaldır.
Uzan grubu bünyesinde çeşitli ortaklıklarla ilerleyen kanal ilerleyen dönemlerde yaşanılan sıkıntılar dolayısıyla yayın hayatı boyunca tam beş kez logo değişikliğine sahne olan kanal; 2004 yılında devlet bünyesine alınana kadar Uzan Grubu şirketi olarak yayın hayatına devam etmiştir. Bu süreçte Teleon ve Kral Tv gibi spor ve müzik platform kanallarını da ortaya çıkaran kanal Doğan Medya Grubu tarafından alındıktan sonra bazı dizi ve programlarla takviye edilmiştir. 2006 yılında Euro Star’ı kurup Avrupa yayınlarına başlayan kanal, 2009 yılında HD yayını seyircilerle buluşturmuştur.
2015 yılına kadar UEFA Şampiyolar Ligi yayınlarının telif haklarını alan kanal Parliament Sinema yayınlarına da ev sahipliği yapmıştır.
2011 yılında yeniden el değiştiren kanal bu tarihten sonra önemli yarışma programlarına sahne olmuş özellikle Show Tv’den ayrılıp Star Tv’ye geçen Acun ILICALI öncülüğünde 2012-2013 yıllarında önemli ve reytingi yüksek aktivitelere sahiplik yapmıştır.
Star TV kanalını HD olarak sayfamızdan kesintisiz ve canlı izleyebilir, Paramparça, Anne, Kara Sevda, Cesur ve Güzel, Yıldızlar Şahidim, Hayat Bazen Tatlıdır gibi akşam kuşağının önemli dizilerini gün be gün takip edebilir aynı zamanda; Zuhal TOPAL’la günün çiftlerinin tartışmalı ve heyecanlı ilişkilerini takip edebilir; bir yandan da Reha MUHTAR ve Uğur DÜNDAR gibi önemli Ana Haber Programı sunucularının da görev yaptığı kanalda sabah ve akşam kuşağı haberlerini takip edebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.