SHOW TV

Show Tv, Jeneriğindeki ilginç müzik ve kanal harfleri ile aklımızda yer eden reklamı olan kanal yayın hayatına başladığı 1991 yılından itibaren gücüne güç katmış, devlet kanalı TRT’den sonraki özel canlı tv kanalları arasında kendine yer bulmuştur.
Tv logosunu çiçek içine kanal ismi Show olarak değiştirerek 2002 yılında kendini yenileme yoluna giden kanal ulusal yayının yanında Avrupa’daki gurbetçilere ulaşmak ve yayın pastasından aldığı payı artırmak adına Show Türk adıyla 2005 yılında kanal kurmuştur.
Kanal özellikle Ana Haber Bültenleri ile ünlenmiştir. Bunda kuşkusuz Reha Muhtar’ın payı büyüktür. Kendine has üslubu ve haber sunuş biçimiyle kitleler tarafından ilgiyle takip edilmiş ve gündeme darbe vurmuştur. Özellikle ‘’İyi akşamlar Türkiye her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsan.’’ Sözü hepimizin hafızasında yer etmiştir.
Milenyum asrına girilmesiyle birlikte batıdaki popüler programlara gözünü diken Show Tv BBG Evi ile ilgi odağı olmuş, sonraki yıllarda Tv8 ile yoluna devam eden Acun ILICALI önderliğinde Survivor, Acun Firarda gibi programlar ile öne çıkmıştır.
Bir dönem Atv haber sunuculuğunu da yapan Ali KIRCA’nın da Ana Haber programı sunuculupu yaptığı kanal izleyicilerin gündemi takip edebileceği önemli bir kanal olma iddasını 2000’li yıllardan sonra da sürdürmüştür.
Yarışma ve magazin kuşağındaki programlarıyla da ünlenen kanal Bu Tarz Benim, Survivor gibi yarışma programlarını Acun Medya’ya kaptırınca önemli kayıplar yaşamış fakat Evleneceksen Gel, Gelin Evi, Nursel’in Evi gibi programlarla bu açığı kısa zamanda kapamayı başarmıştır.
Yaşadığı ekonomik sıkıntılar dolayısıyla birden fazla kez el değiştiren kanal son olarak Ciner Medya Grubu’na geri verildi.
Akşam kuşağında zirveye oynayan İçerde dizisini canlı HD olarak izlemek istiyorsanız kanalımız üzerinden sorunsuz ve hızlı biçimde hizmetimize ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.