PLANET ÇOCUK

Çocuklara yönelik tematik bir canlı tv kanalı olarak 2010 yılında yayın hayatına başlamıştır. 2016 yılında ise Sony Pictures Şirketi tarafından satın alınmıştır. Satış Medya Ofisi bünyesinde kurulan kanal olan Planet Çocuk yanında şirketin yayın hayatına başlattığı üç farklı alanda yayınlar yapan tematik kanalı bulunmaktadır. Şirket tematik kanal ihtiyacının arttığını ön görerek bu alana yönelmiş ve her tür yayın yapan kanallar yerine sadece belirli bir alanda yayın yapan kanallar kurmuştur. Bu kanallar zamanla başarılı olmuş ve dünyaca tanınan şirket tarafından satın alınmıştır.
Grubu satın alan Sony Pictures, dünyaca tanınan birçok çizgi ve animasyon filmini kanala taşımaktadır.
Gruba ait diğer üç kanal, yerli ve yabancı pembe kuşak dizilerin yayınlandığı Planet Pembe; Türk filmlerinin gösterildiği Planet Türk; Ünlü aşçılar ile Türk yemek tariflerinin izleyiciye sunulduğu Planet Mutfak olarak bilinmektedir.
Planet çocuk üzerinden; Vahşi Batı’nın ünlü kovboyu Red Kit’i, ünlü çizgi karakter Tenten’in maceralarını, yedi yaşındaki duygusal çocuk Cedric’in hikayelerini ayrıca Leliko, PİSİ Doğa Dostları, Max Steel Şehrin Kahramanları, Süper Takım, WİNX Clup, Tamircikler, Aydayama,Örümcek Adam,Jackıe Chan, Astro Boy gibi çizgi filmleri seyredebilirsiniz.
Yakında ekrana gelecek olan ; Stuart Little, Blade, İron Man, Wolverine, X-Men ÇİZGİ dizileri sitemizde sizleri bekliyor.
Planet Çocuk canlı ve kesintisiz olarak sitemizde canlı yayınlanmaktadır.