NTV

Özel teşebbüs kanalı olarak kurulan Türkiye'nin ilk haber formatındaki canlı tv platformu olan NTV Doğuş Yayın Grubu bünyesine girdikten sonra da yükselen grafiğini devam ettirmiş ve öncü haber kanalları arasında yer almıştır.
Kanal ilk olmasıyla yakaladığı avantajı lehine kullanmayı başarmış, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine yaptığı katkılarla adından söz ettirmiştir.
Kanal Yeşil Ekran projesiyle özellikle doğaya verilen zararı ortaya koymaya, insanlarda doğa ve çevre koruma bilinci geliştirmeye, sağlıklı ve doğayla uyumlu beslenme alışkanlıklarını teşvik etmeye, insanların çevreyle uyum içerisinde yaşamalarına katkı sunmaya çalışmakta; çevreye zarar veren uygulamalar ve kurumlar hakkında yaptığı uyarıcı yayınlarla bu alanda gündemi yönlendirmektedir.
NTV 2004 yılından itibaren Avrupa’daki Türklere yönelik yayın yapan NTV İnt kanalını kurmuş, 2016 yılından itibaren yüksek kalitede yayın yapan NTV Hd yayına başlamıştır.
Kanaldaki bazı program formatları ve isimleri şöyledir;
Haber: Seda ÖĞRETİR ile Ana Haber programı, Buket AYDIN’la Gece Bülteni, Ahmet YEŞİLTEPE’yle Dünyanın Haberi
Bilim: ARD kanalının sevilen yayınını Türkçe olarak servis eden kanal 145 saniyede yaptığı deneylerle merak edilenleri cevaplandırıyor.
Sağlık: Prof. Dr. Cihan AKSOY insanın aklını sürekli meşgul eden sağlık ile ilgili soruları iki dakika gibi kısa bir sürede basit bir anlatımla cevaplıyor.
Hayat Yeniden ile sağlık sorunları masaya yatırılıyor ve tedavi yöntemleri araştırılıyor.
Ekonomi: Gökay OTYAM ile NTV Para Piyasa Ekranı dünya ve ülke ekonomisine ışık tutarak analiz ediyor.
Kanala HD kalitesiyle canlı olarak sayfamızdan ulaşabilirsiniz.