MİNİKA ÇOCUK

Çocuk Kategorisinden Bir Kanal Minika Çocuk

Minika Çocuk kanalı, Turkuvaz A.Ş. bünyesindeki kanallardan birisidir. Bu şirket bünyesinde Atv, A Haber, A2 gibi kanalları; Yeni Asır, Pas, Fotomaç gibi gazeteleri; Radyo Turkuvaz, Romantik Radyo kanallarını, Yeni Aktüel, Sinema adlı dergileri bünyesinde barındıran büyük bir basın-yayın şirketidir. Şirket, Çalık Grubu’ndan aldığı kuruluşları günden güne artırmış ve geliştirmiştir.

Özellikle çeşitli alanlara yönelik açtığı tematik kanallar ile yayınlar arasında öne çıkmıştır. A Haber kanalı gündemi ve sıcak haberleri, A 2 bazı spor karşılaşmaları ve eski dizileri, Minika kanalları ise çocuk ve gençlere yönelik yayınlarıyla bilinmektedir. Minika kanalı ilk olarak 2011 yılında MinikaGo adıyla kurulmuş, 2012 yılında ise çocuk ve gençlere yönelik yayınları ayırma kararı alarak iyice kapsam genişletmiş ve Minika Çocuk kanalını yayına verilmiştir.

Kanalda Yer Alan Çizgi Filmler

Minika Çocuk 3-8 yaş arasındaki yayınlara yönelmiş; MinikaGo ise 7-14 yaş arası gençlere yönelik yayın yapmaya başlamıştır. Kanal üzerinden; İtfaiyeci Sam, Thomas ve Arkadaşları, Pocoyo, Babar, Bob Usta, Bay Becerikli, Pisi Kedi, Luna’nı Bilim Dünyası adlı programları canlı izleyebilirsiniz.