HALK TV

Ülkemizde Trt kanalı ile yayınlar başlamış ve yıllar boyu sadece tek bir yayın kuruluşunun yayınları takip edilmiştir. Değişen ve küreselleşen dünyaya ayak uydurmak ve artan talepleri karşılamak üzere 1990’lı yıllardan itibaren ülkemizde birçok kanal açılmaya başlanmıştır. Yerel ve ulusal çapta yayın yapan kuruluşlar yıl geçtikçe artmış ve günümüzde adını dahi bilmediğimiz birçok tarzda kanal ortaya çıkmıştır.
Büyük şirketlerin bünyesinde faaliyete geçen tv kanalları kendi çıkarlarına uygun politikalar geliştirmiş ve bunu yayınlarıyla kitleler üzerinde göstermiştir.
Halkın haber alma özgürlüğü kapsamında gizli kalmış, söylenemeyen ya da dile getirilmeyen haber ve bilgileri izleyicilere sunmak üzere çeşitli haber kanalları kurulmuştur. Halk Tv bunlardan birisidir. Sol ve muhalif bir çizgide yayın yapan bu kanal 2005 yılında kurulmuş ve insanlara alternatif haber kaynağı sunmuştur.
Kanalda günün sıcak haberlerinin yanında ekonomi, siyaset ve güncel konulara dair gelişmeleri takip edebilirsiniz. Halk Tv sayfamızdan canlı izlenebilmektedir.