EURO D

2001 yılında gurbetteki Türk’lere yönelik yayın yapmak amacıyla Doğan Medya Grubu bünyesinde faaliyetlerine başlayan kanaldır. Kanal Avrupa’daki Türk’lere yönelik yayın yapan Show Türk, Atv Avrupa gibi tvlere alternatif olarak ortaya çıkmıştır.
Üç milyon üzerindeki gurbetçi iç piyasada kızışan rekabeti bu alana taşımış ve reklam pastasından daha fazla pay alabilmek için yayınlar Avrupa ülkelerine de ulaşmaya başlamıştır. Medya grupları için bu normal bir kanal kurmaktan daha az maliyetlidir, çünkü yeni ve özgün bir yayın yapmalarına gerek yoktur. Yapılması gerek tek şey Türkiye’deki yayınları yeni bir zaman diliminde orada yaşayan vatandaşlarımıza ulaştırmaktır. Bu yayınların aralarına ise ister ulusal ister Avrupa’ya yönelik olarak reklamlar sıkıştırılmakta ve kanal daha fazla seyircinin yanında daha yüksek cirolara ulaşmaktadır.
Euro D sitemiz üzerinden Kanal D kanalındaki birçok programı zaman dilimi farkıyla kaçırmadan ve canlı olarak izleyebilirsiniz. Euro D kesintisiz ve canlı şekilde sizlerle buluşuyor.
Kanal D Tv’deki Kısmetse olur ile gün içinde aynı ev içindeki kadın ve erkeklerin ilişkilerini takip edebilir, Ahmet Hakan’la Kanal D Haberi kendi zaman diliminize göre canlı takip edebilir; yurt ve dünya gündeminden anlık haberdar olabilirsiniz.